Producenci

Różnica

pol_pl_Roznica-1835_1.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 90,00 zł 90.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 517

Opis

Różnica, ekskluzywny album, projekt słowno–graficzny (symboliczne 77 historii i 77 grafik) o tym, co w życiu najważniejsze na przykładzie historii ludzi, którzy w oczach innych stracili prawie wszystko, łącznie z prawem do traktowania ich jak osobę. 

77 historii. 77 obrazów. I niekończące się zdumienie, jak bardzo te historie nas dotyczą. Jak wprost mówią o naszych relacjach z bliskimi, które jeśli umierają – czynią nas bezdomnymi duchowo, a to bezdomność znacznie trudniejsza niż ta fizyczna. To świat, który ku naszemu zaskoczeniu, wcale nie okazuje się ani obcy, ani odległy. To historie o tym, co w życiu cenimy najbardziej, co czyni nas ludźmi. To zaskoczenie, które rodzi w nas ogromnie ważne pytania, na które każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam.

„Moją uwagę zwrócił pewien bezdomny człowiek z całkiem zaropiałą twarzą. Wyglądał przerażająco (…). Zapytałem: Czy mogę Cię narysować i zrobić wywiad? Mirosław się zgodził. (…) Po pewnym czasie, kiedy rysowałem Mirka siedzącego na ławce, podeszli do nas galeryjni «aniołowie» (…). Jeden z ochroniarzy zapytał: Dlaczego rysujesz takie brzydkie RZECZY? Nie mógłbyś rysować jakiejś ładnej pani?”
[fragment książki]

Jacek Hajnos – Artysta grafik, rzeźbiarz, rysownik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pochodzi z Nowego Targu. Obecnie przebywa w nowicjacie u dominikanów w Warszawie. Laureat kilkudziesięciu krajowych konkursów artystycznych. W 2014 jego prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej na Międzynarodowym Triennale grafiki warsztatowej w Japonii. W centrum jego twórczości jest człowiek, najczęściej ten słaby, odrzucony przez społeczeństwo. Przez 5 lat realizował projekt „Różnica” robiąc wywiady i portretując bezdomnych na ulicach polskich miast. Wszystko co robi, czyni na większą chwałę Boga.

Dane techniczne

Autor Jacek Hajnos
Wydawnictwo RTCK
Data wydania 2016
Liczba stron 310
Oprawa Broszura
Format 18 x 24 cm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl