Nie bójcie się! Idźcie...

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 24,00 zł 24.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 873

Opis

W ramach jednej z wypraw na Kaukaz, w czasach Związku Radzieckiego, jesteśmy w Moskwie i zwiedzamy Mauzoleum Lenina. Obok nas stoi dwóch ludzi w średnim wieku. Jeden z nich nawiązuje z nami rozmowę i przedstawia się: „Ja jestem komunista, niewierzący… A wy?” Odpowiadamy, że jesteśmy wierzący, jesteśmy chrześcijanami, a wtedy słyszymy takie słowa: „Ot, chrześcijanie!… Gdyby tak nasz towarzysz Lenin zmartwychwstał, to byśmy z radości skakali pod niebiosa i zawojowali cały świat! A wy?…”.

Dzisiaj, gdy chrześcijanie coraz częściej uprawiają „piłatyzm”, czyli – jak to określił Dom Helder Camara – „przyzwoitość, która milczy i która się boi”, rodzi się smutek i lęk. Teksty zebrane w książce, zostały ubogacone licznymi cytaty i przykładami z życia. Mają na celu pogłębić wiarę, wzmocnić nadzieję i obudzić radość, by usłyszeć słowa Zmartwychwstałego: „Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie całemu światu: «Zmartwychwstał Pan!»”.

 

Roman E. Rogowski (ur. 10 stycznia 1936 w Woli Hetmańskiej na Podolu) – polski duchowny rzymskokatolicki, profesor zwyczajny, dr hab. teologii. Znany polski teolog dogmatyk, autor wielu prac z zakresu teologii, duchowości oraz esejów teologiczno-literackich poświęconych mistyce gór. Emerytowany wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu

Urodzony na Podolu, w rodzinie wielodzietnej jako siódme, ostatnie dziecko. Po wojnie ekspatriowany, wraz z rodziną zamieszkał w Ząbkowicach Śląskich, gdzie ukończył liceum ogólnokształcące i zdał maturę. Rozpoczęte studia filologiczne wkrótce przerwał i podjął pracę w banku, którą zakończył po roku, aby wstąpić do seminarium duchownego we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Andrzeja Wronki 14 sierpnia 1960 we Wrocławiu. W pierwszych latach kapłaństwa pracował jako wikariusz w parafii pod wezwaniem św. Bonifacego w Zgorzelcu, po czym podjął studia doktorskie z zakresu teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pod kierunkiem ks. Wincentego Granata. Ukończył je, broniąc pracy doktorskiej poświęconej teologicznej myśli Szkoły od św. Wiktora.

Po powrocie do Wrocławia podjął pracę dydaktyczną na Papieskim Fakultecie Teologicznym oraz w Wyższym Seminarium Duchownym. Habilitował się na podstawie dorobku naukowego na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Aktualnie jest dyrektorem Instytutu Teologii Systematycznej i kierownikiem I Katedry Teologii Dogmatycznej w PFT we Wrocławiu. Ceniony wykładowca i wychowawca, jest promotorem około 319 prac magisterskich, 22 licencjackich i 7 doktorskich. Recenzował również szereg prac habilitacyjnych.

Aktywny prelegent i rekolekcjonista, prowadzi w całym kraju szereg wykładów poświęconych zarówno teologii naukowej, jak i duszpasterstwu, które realizuje bezpośrednio jako kapelan klasztoru sióstr marianek we Wrocławiu. Od wielu lat publikuje w prasie lokalnej cykl cotygodniowych felietonów poświęconych zagadnieniom wiary w kontekście aktualnych wydarzeń. Prowadzi również własną niedzielną audycję o podobnym charakterze w Polskim Radio Wrocław.

Jest członkiem Klubu Wysokogórskiego i Polskiego Klubu Górskiego, z pasją poświęca wolne chwile na wyprawy w góry Europy i innych kontynentów. Odwiedził Meksyk, Tajlandię, Indie, Wietnam i inne kraje. Jego podróże stają się kanwą publikowanych rozważań teologiczno-literackich poświęconych górom i ich mistyce. Pozycje te od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników.

Dane techniczne

Autor Roman E. Rogowski
Wydawnictwo W misji
Data wydania 2012
Liczba stron 192
Oprawa Broszura
Format 11,5x18,7
ISBN 978-83-85566-24-3

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl