Producenci

Ikona Drzewa Życia (ręcznie robiona)

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 667

Opis

Ikona Drzewa życia ręcznie wykonana przez braci karmelitów bosych była symbolem XV KDM-u. Ikona ta przedstawia Chrystusa Ukrzyżowanego, który wisi na Krzyżu. Drzewo Krzyża jest dla nas prawdziwym Drzewem Życia, z którego możemy czerpać siłę. To właśnie owoce tego Drzewa Życia budzą miłość w naszych sercach.

"Co mają wspólnego etapy wzrostu drzewa i „Droga doskonałości” św. Teresy od Jezusa? I jak ma się to do tajemniczej pary na plakacie? Mieli o tym okazję przekonać się uczestnicy 15. Karmelitańskich Dni Młodych. Hasło tegorocznej, jubileuszowej edycji brzmiało: OBUDZIĆ MIŁOŚĆ. Droga do tej miłości prowadziła nas przez opisywane przez św. Teresę w „Drodze doskonałości” cnoty, które można odnieść do różnych etapów rozwoju.

Pierwszy dzień to ZIARNO, któremu odpowiada cnota pokory – aby wzrost był możliwy, trzeba uznać własną małość i kruchość, ale również możliwości rozwoju zaszczepione w nas przez Boga. Dzień drugi to OBUMIERANIE, czyli wyrzeczenie – droga do nowego życia prowadzi przez ogołocenie, bo „jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity”. Trzeci dzień to WZROST, któremu przyporządkować można cnotę wytrwałości – rozwój wymaga bowiem wysiłku i nie jest jednorazowym zrywem, ale długotrwałą pracą. Wreszcie ostatni, czwarty dzień, czyli OWOC, któremu odpowiada miłość – ku niej zmierza cały rozwój człowieka, ona jest celem i kresem drogi duchowego wzrostu".

Fragment relacji podsumowującej piętnaste spotkanie młodych z 2019 roku

Kupując tę książkę wspierasz organizację corocznych 
Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. 
Nasze pozostałe cegiełki na ten cel znajdziesz t u t a j.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl